Aktualności

Szkolna 1
22-200 Włodawa

informacje


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /autoinstalator/joomla/templates/dd_engineer_99/functions.php on line 201

Aktualności

Wielkanoc 2022

Kategoria:

wielkanoc42022

Wielkanoc 2023

Kategoria:

wielkanoc42022

Targi Edukacji i Pracy pn. „Moje życie - mój plan”.

Kategoria:

Młodzieżowe Centrum Kariery  we  Włodawie  oraz  Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. 2 WBS i II  Liceum Ogólnokształcące im. A.F. Modrzewskiego we Włodawie,  serdecznie zapraszają na

Targi Edukacji i Pracy pn. „Moje życie - mój plan”.

Targi odbędą się dnia 31 marca 2023 r. (piątek) w godz. 10-13, w hali sportowej ZSZ we Włodawie, przy ul. Modrzewskiego 24.

Głównym celem Targów  jest wsparcie  młodzieży, będącej uczniami ostatnich klas lokalnych szkół ponadpodstawowych, w planowaniu kształcenia i przyszłej kariery zawodowej.

 Program wydarzenia przewiduje prezentację ofert edukacyjnych szkolnictwa wyższego, szkół policealnych, ośrodków doskonalenia zawodowego, instytucji szkoleniowych i rynku pracy (Centrum Edukacji i Pracy w Chełmie, Powiatowy Urząd Pracy we Włodawie) oraz ofert zawodowych z branży motoryzacyjnej, budowlanej, gastronomicznej, hotelarskiej, informatycznej oraz służb mundurowych.

Uczniowie będą mieli również możliwość skorzystania z konsultacji z doradcami zawodowymi w zakresie diagnozy predyspozycji edukacyjno-zawodowych, tworzenia dokumentów aplikacyjnych oraz konsultacji z pośrednikami pracy i specjalistami sieci EURES w zakresie skutecznych metod poszukiwania zatrudnienia.

Tegoroczne Targi odbędą się pod Honorowym Patronatem

Starosty Włodawskiego  i Burmistrza Miasta Włodawy

oraz pod Patronatem Medialnym Polskiego Radia Lublin.

 

ORGANIZATORZY

Młodzieżowe Centrum Kariery                                         Zespół Szkół Zawodowych nr 1 

           we Włodawie                                                               i Liceum Ogólnokształcące we Włodawie

TARGI EDUKACJI i PRACY WŁODAWA 2023

 

                                                                                               

 

Targi

Kategoria:

targi202303

„ZAKUPY I SPRZEDAŻ W INTERNECIE”

Kategoria:

Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół,

Powiat Włodawski powierzył Stowarzyszeniu Sursum Corda ("w górę serca") realizację projektu w obszarze nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i nieodpłatnej mediacji oraz edukacji prawnej.

Celem jest zapewnienie powszechnego dostępu do darmowej pomocy, świadczonej w wyznaczonych punktach przez prawników, doradców obywatelskich i mediatorów, wsparcie mieszkańców (w tym młodzieży) w radzeniu sobie z różnymi trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi, a także podniesienie świadomości prawnej i obywatelskiej poprzez różnorodne działania edukacyjne.

W ramach działań edukacyjnych przekazujemy Państwu NIEODPŁATNIE kwartalnik - e-gazetkę prawną, pt.: „ZAKUPY I SPRZEDAŻ W INTERNECIE” (z opcją wydruku) - z prośbą o rozesłanie jej za pośrednictwem e-dziennika do uczniów, jak i zamieszczenie na stronie internetowej szkoły, czy też na profilu szkoły na Facebooku. Mamy nadzieję, że będzie ciekawą lekturą dla młodzieży. W kolejnym kwartale – kolejna dawka zagadnień prawnych.

Szczegółowe informacje o zakresie i zasadach korzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego znajdą Państwo na dedykowanej dla Powiatu stronie internetowej.

Z poważaniem, 

Zespół ds. obsługi punktów Nieodpłatnej Pomocy Prawnej oraz Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego
Stowarzyszenie SURSUM CORDA (łac. „w górę serca”)
ul. Lwowska 11  |  33-300 Nowy Sącz
tel. 18 44 11 994 (pon.-pt. 8.00-16.00)

Lista osób zakwalifikowanych

Kategoria:

W dniu 27 marca 2023 r. odbyło się posiedzenie Komisji Rekrutacyjnej do ,,Ponadnarodowej mobilności uczniów’’ w ramach projektu "Spotkanie z żywą historią - mobilność edukacyjna drogą do rozwoju uczniów" finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Po dokonaniu oceny merytorycznej wniosków komisja zakwalifikowała do udziału w mobilności następujące osoby:

 1. Bilicz Miłosz
 2. Borodijuk Patryk
 3. Czugała Patryk
 4. Gąsiorowska Paulina
 5. Głogowska Zuzanna
 6. Goleman Zuzanna
 7. Hładun Marika
 8. Ilchyshyn Vitalina
 9. Kościołek Bartosz
 10. Książek Miłosz
 11. Kwiatkowska Martyna
 12. Matuszyk Amelia
 13. Oszust Julia
 14. Rabczuk Magdalena
 15. Semeniuk Gabriela
 16. Szczurek Franciszek
 17. Śliwka Oliwier
 18. Trukhan Yaryna
 19. Wodecka Aleksandra
 20. Zorska Gabriela

Na liście rezerwowej uczestników znajdują się następujące osoby:

 1. Czoboda Dominik
 2. Gryglicka Martyna
 3. Kalman Karolina
 4. Krzysiak Roksana
 5. Mitura Emilia
 6. Mutwicka Martyna
 7. Pruszkowska Wiktoria
 8. Szymańska Barbara
 9. Wojtal Karolina
 10. Zawada Piotr

"Ponadnarodowa mobilność uczniów"

Kategoria:

Uwaga!
Rusza nabór wniosków na wyjazd do Grecji w ramach programu PO WER. Zgłoszenia do 24 marca przyjmuje sekretariat 😉

Regulamin - regulamin rekrutacji do działań w ramach mobilności ponadnarodowej (wyjazdu zagranicznego) w przedsięwzięciu pn. „Spotkanie z żywą historią- mobilność edukacyjna drogą do rozwoju uczniów”, realizowanym w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego

Karta - KARTA ZGŁOSZENIA UCZNIA do działań w ramach mobilności ponadnarodowej (wyjazdu zagranicznego) w przedsięwzięciu pn. „Spotkanie z żywą historią- mobilność edukacyjna drogą do rozwoju uczniów”, realizowanym w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego

Uczciliśmy pamięć „Niezłomnych”

Kategoria:

     7 marca, w związku z obchodami Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, w naszym liceum odbyło się otwarcie wystawy Bracia Niezłomni. Leon Taraszkiewicz „Jastrząb”, Edward Taraszkiewicz „Żelazny”, przygotowanej przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej w Lublinie. Autor wystawy, starszy specjalista Biura Edukacji IPN - pan Grzegorz Makus,  zaprezentował historię tych dwóch żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego związanych z ziemią włodawską. Wystawa jest wyeksponowana przed budynkiem szkoły, dzięki czemu każdy zainteresowany może się z nią zapoznać.

       Wprowadzeniem do kolejnej części uroczystości był montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie mogli następnie wysłuchać prelekcji „Żołnierze Niezłomni. Ostatnie polskie powstanie 1944- 1963”, podczas której pan Grzegorz Makus przedstawił historię niezłomnych, dla których wojna nie zakończyła się w 1945 roku. Poznaliśmy losy tych, którzy kontynuowali walkę przeciw władzy komunistycznej aż do 1963 roku, kiedy zginął ostatni Niezłomny- Józef Franczak ps „Lalek”.

      Uroczystość w naszym liceum wpisała się w ogólnopolskie obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Święto zostało ustanowione w 2011r. uchwałą Sejmu jako wyraz hołdu dla bohaterów podziemia niepodległościowego, którzy po II wojnie przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej, pozostając wierni złożonej przysiędze.

Zbiórka na sztandar szkoły

Kategoria:

sztandar zbiorka

NOWE TERMINY SZKOLEŃ/NOWY TRYB WEEKENDOWY (19NBOT)

Kategoria:

Szanowni Państwo, 

Z radością informuję, że 19 Nadbużańska Brygada Obrony Terytorialnej zrobiła ukłon w stronę nowych kandydatów na żołnierzy proponując im dogodną i nie kolidującą z pracą zawodową ani szkołą formę szkolenia podstawowego. Tzw. „szesnastkę” i szkolenie wyrównawcze będą mogli odbyć w weekendy. 

Początek szkolenia już w marcu...

ZAPRASZAMY

Jednocześnie proszę o rozpowszechnienie powyższej informacji na Państwa stronach internetowych.

Więcej informacji na stronie https://www.wojsko-polskie.pl/19bot/ lub https://terytorialsi.wp.mil.pl/

Z wyrazami szacunku,

mjr Dariusz GOŁOFIT

Szef Sekcji Komunikacji Społecznej

19 Nadbużańska Brygada Obrony Terytorialnej

(tel. służbowy: 261-161-567)

(tel. komórkowy: 500-713-635)

(e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

plakat szkolenia 19nbot 2023 NOWE TERMINY 6