Drodzy wychowankowie internatu4!

Szkolna 1
22-200 Włodawa

informacje


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /autoinstalator/joomla/templates/dd_engineer_99/functions.php on line 201

Internat


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /autoinstalator/joomla/templates/dd_engineer_99/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198
Kategoria:

Witamy was ponownie bardzo serdecznie. Wiemy, że nauka on-line jest trudniejsza niż w szkole. Dlatego chcemy zaproponować Wam garść informacji dotyczących skutecznego uczenia się aby łatwiej, przyjemniej i szybciej wiedza wchodziła Wam do głowy.

Jak wiemy człowiek uczy się przez całe życie, nawet gdy nie jest tego świadomy. Człowiek, ucząc się, powinien być w pełni skoncentrowany i zmotywowany, powinien także pamiętać o dobrym nastroju. Wpływa to pozytywnie na pamięć, która w procesie uczenia się odgrywa kluczową rolę i pozwala, aby nauka stała się efektywna. Często jednak podchodzimy do nauki jak do przykrego obowiązku. Podczas uczenia się ważne jest również otoczenie. Należy, więc usunąć rzeczy, które wzbudzają w nas poczucie stresu oraz rozkojarzenia. Kolor czerwony i żółty stymulują kreatywne myślenie, ale  podświadomie zwiększają poziom stresu. Ciemne barwy mogą powodować dyskomfort. Najlepszym kolorem wspierającym naukę jest kolor niebieski oraz zieleń. To typowo uspokajające barwy, które pomagają długo utrzymać koncentrację oraz wspierają kreatywne myślenie. Podczas uczenia się ważne jest także świeże powietrze, należy więc wietrzyć pomieszczenie, w którym  się uczymy. W tym czasie można pozwolić sobie na przerwę, która także jest wskazana.

Bardzo ważne jest to, aby odnaleźć indywidualny sposób na efektywną naukę, aby przynosiła radość i dała sukcesy w przyszłości. Należy skoncentrować się na tym, czego chcemy się nauczyć. Przed rozpoczęciem nauki warto dotlenić się i zrelaksować wychodząc na krótki spacer. Skupienie jest  wyznacznikiem efektywnej nauki, mającym  wpływ na proces zapamiętywania. Jest to kluczowy element osiągania zadowalających wyników. Brak koncentracji spowalnia proces przyswajania wiedzy oraz powoduje rozproszenie, przyczyniając się do sytuacji stresowych.

 Podczas nauki warto robić przerwy, ponieważ mózg najbardziej efektywnie uczy się przez 45 minut. Po tym czasie spada koncentracja, dlatego ważne jest, aby robić sobie 10-minutowe przerwy w nauce. Podczas odpoczynku należy dbać  także o oczy. Dobrze jest wtedy pooglądać przyrodę, która znajduje się za oknem, ponieważ kolor zielony daje poczucie spokoju.

 Skutecznym sposobem na przyswajanie wiedzy jest powtarzanie materiału, którego już się uczyliśmy. Powtórki pomagają utrwalić wiedzę oraz stanowią rozgrzewkę dla umysłu przed dłuższą nauką. Po uczeniu się warto pozwolić sobie na przyjemności, na które z pewnością się zasłużyło. Człowiekowi łatwiej przyswajać wiedzę, wiedząc, że ma to jakiś cel. Nagrodę można traktować także jako dobry pretekst do tego, aby nauka stała się przyjemniejsza.

 Zgodnie z zasadą świeżości najłatwiej zapamiętuje się materiał przyswajany bezpośrednio po zajęciach. Należy także wspomnieć o tym, że systematyczna nauka zdecydowanie ułatwia szybsze opanowanie materiału.

Techniki efektywnego uczenia się. ZAŁ.1

Skuteczna nauka. ZAŁ.2

Typy przyswajania informacji - jakim typem jesteś, psychotest. ZAŁ.3

Filmiki edukacyjne. ZAŁ.4

Pozdrawiamy serdecznie

Wychowawcy